ЦСКА-София разсипа европейския Ботев

Каранга изригна с хеттрик срещу Ботев, а ЦСКА можеше да вкара и още на доста разпилените в отбрана жълто-черни

ЦСКА-София отнесе Ботев Пловдив с 6:2 като гост и записа първа победа в първенството от началото на сезона.

С прекроен титулярен състав, "червените" показаха различно лице в сравнение с предходните си мачове и можеха да вкарат и още голове на разпиления в защита Ботев. А домакините мислеха повече за предстоящия реванш срещу Маритимо в Лига Европа.

ЦСКА започна агресивно и бързо откри резултата чрез героя на деня Фернандо Каранга. В 12-ата минута бразилецът пресрещна зле изчистена от Пламен Димов топка и стреля веднага в десния ъгъл на Чворович - 1:0.

В следващите минути Каранга вкара още два пъти, но головете му правилно не бяха зачетени заради засади. В 21-ата минута Дюлгеров удари гредата над Чворович, а в 29-ата вторият гол във вратата на домакините все пак падна.

Новото попълнение на ЦСКА-София Тиаго отбеляза много красиво от воле след отклонена от Каранга топка в наказателното поле.

В 37-ата минута надеждите на Ботев се върнаха благодарение на гол на Лъчезар Балтанов, отбелязан при разбъркване след корнер и поредица от карамболи. Така полувремето завърши при резултат 1:2 и "канарчетата" все още изглеждаха с добри шансове да вземат нещо от мача.

Още в 54-ата минута обаче Йордан Минев беше изгонен с втори жълт картон и Ботев заигра с човек по-малко. Пет минути по-късно ЦСКА получи дузпа за нарушение на Тони Тасев срещу Манолев и Фернандо Каранга вкара втория си гол за 3:1.

Ботев съвсем свали гарда и в 69-ата минута Каранга оформи хеттрика си, улеснен от грешка на Пламен Димов при центриране отляво.

Малко по-късно и ЦСКА сгреши елементарно в отбрана и резервата Омар Косоко вкара на празна врата след подаване на Виана, за да направи 2:4. Жълто-черните обаче трябваше да заиграят с девет души заради контузия на Виана след изчерпване на трите им смени и до края получиха още два гола, дело на резервата Кирил Десподов.

За Десподов не беше проблем да вкара в 83-ата и 89-ата минута покрай разредената защита на съперника, за да оформи разгромното 6:2.

ЦСКА събра 4 точки в класирането, а Ботев остава с 3.