Нова издънка за ЦСКА, падна от Берое на „Армията"

07.03.2015, 19:07 (обновена 07.03.2015, 19:12)

1 от 2 снимки Назад Напред

Берое - ЦСКА

Стойчо Младенов направи три промени в титулярния състав в сравнение с двубоя с Локомотив София. На мястото на контузения Маркиньос, Луис Соарес и Жоан Фелипе започнаха Марио Бъркляча, Неманя Милисавлевич и Борис Галчев. Маркиньос все пак се появи в игра през второто полувреме

Берое записа историческа победа над ЦСКА на „Българска армия". Старозагорци победиха с 1:0 в първия изиграл се мач от 21-ия кръг от „А" група (след като по-рано днес срещата между Хасково и Славия беше отложена заради натрупалия сняг).

Това е първа победа на Берое срещу ЦСКА от 1990 г. и първа въобще в историята на заралии като гости на ЦСКА на „Армията". „Червените" записаха второ поредно поражение след подновяването на първенството - миналата седмица те бяха победени от Локомотив (София) с 2:0.

Днешният двубой до последно беше под въпрос заради обилния снеговалеж над София в последните дни, но с помощта на червени фенове и на деца от детско-юношеската школа на клуба, теренът беше изчистен навреме.

При затруднените условия обаче отборите предложиха скучен мач с малко положения пред двете врати. Берое игра прибрано, а ЦСКА отново показа, че е ялов в атака след продажбата на голмайстора от есенния полусезон Сержиу Буш, и не създаде кой знае какви положения.

В началните минути "червените" натиснаха и създадоха няколко опасности, но шут на Венцислав Василев попадна в тялото на Благой Макенджиев. Берое отговори с две атаки, в които дейно участие взе Жуниор Мапуку. Нападателят пробва да изненада Якуб Дивиш с изстрел до диагонала, но стражът внимаваше и спаси.

Единственото чисто положение през първото полувреме беше за Берое. След грешка в отбраната Керкар излезе сам срещу Дивиш, но стражът излезе в точния момент и успя да го накара да стреля в тялото му.

В 59-ата минута ЦСКА създаде единственото си чисто положение до този момент. Венци Василев намери Милисавлевич непокрит в наказателното поле, сърбинът шутира без да обработва топката, но не уцели вратата.

В 74-ата минута, в първото статично положение пред вратата на ЦСКА за полувремето, Марин Оршулич изпусна Аласан Н'Диайе, Якуб Дивиш също излезе неразчетено и 196-сантиметровият французин отбеляза с глава. До края гостите опитаха да накъсат ритъма, но в 84-ата минута техният вратар Благой Макенджиев дръпна за крака Тони Силва в наказателното поле и Таско Тасков веднага посочи бялата точка.

Треньорите на скамейката на ЦСКА имаха различни мнения кой да изпълни дузпата, а с отговорността се нагърби влезлият като резерва нападател Стефан Николич. Макенджиев обаче спаси удара му, с което си отидоха и надеждите на „червените" да вземат нещо от мача.

С успеха Берое си гарантира място в топ 6 в класирането на „А" група, а Лудогорец може да изравни ЦСКА на върха в класирането още утре при победа над Левски.

Oще: а група  аласан ндиайе  берое  благой макенджиев  българска армия  издънка  исторически  стефан николич  стойчо младенов  цска