Сензационният Дунав помете и ЦСКА-София

Йорданеску на скамейката и ударната селекция не помогнаха на новия ЦСКА и отборът се сгромоляса тежко срещу Дунав

Изненадващият лидер в българската Първа лига Дунав продължава със сензациите и тази вечер удари ЦСКА-София с 2:0 на "Лудогорец Арена" в Разград.

Обновеният отбор на "армейците" игра слабо и безидейно и създаде едва едно-две по-сериозни положения, докато Дунав нанесе своя удар с два гола за две минути през първото полувреме и впоследствие успя да опази аванса си.

Треньорът на ЦСКА Едуард Йорданеску заложи на голяма част от новите си футболисти, но те показаха, че все още изобщо не са се сработили.

Най-интересните минути в мача бяха между 31-ата и 33-ата. Първо Васил Шопов стреля отлично с глава след центриране отдясно и не остави шансове на Георги Китанов за 1:0 за Дунав.

ЦСКА веднага реагира и още след изпълнението на центъра създаде най-чистото си положение в мача. При бързата атака на "червените" Десподов пусна към Густаво Кулма пред опразнената врата, но нападателят разочарова и уцели гредата. Последва светкавична контра към отсрещната врата, в която бившият футболист на Левски Антон Огнянов получи пред наказателното поле и със страхотен удар в горния ляв ъгъл направи резултата 2:0 - един от най-красивите голове, виждани напоследък в българското първенство.

Оттам започнаха мъките на ЦСКА, които не успяваха да направят нищо интересно в атака. След 60-ата минута натискът на гостите се усили, но офанзивните им действия продължаваха да бъдат разпилени и не доведоха до чисто положение.

Най-близо до гола беше Чорбаджийски в 82-ата минута, който засече центриране от корнер, но Луков акробатично спаси. С това възможностите на ЦСКА в този мач се изчерпаха и те записаха втората си загуба от началото на първенството.

Така "армейците" са на четвърто място с 10 точки, колкото имат още Лудогорец (с мач по-малко), Верея и Черно море.

Дунав се завърна на първата позиция с 16 точки, две повече от втория Левски.