Витоша се спаси след драма с дузпи срещу Локо София

Витоша Бистрица запази мястото си в елита Снимка: fcvitosha.bg
Витоша Бистрица запази мястото си в елита

Локомотив София ще чака поне още една година, за да се завърне в елита на българския футбол.

„Железничарите“ загубиха баража за влизане в Първа лига с 4:6 (след изпълнение на дузпи) от Витоша Бистрица и през следващия сезон ще се състезават във втория ни ешелон.

Решаващият плейоф се игра на „Лаута“ в Пловдив, а столичните „железничари“ на два пъти повеждаха в резултата, но така и не успяха да задържат преднината си, въпреки че 40 минути играха с човек повече.

Илия Димитров изведе Локо напред в резултата още в четвъртата минута, засичайки с глава центриране от фаул, но при гола останаха съмнения за засада. В 63-тата Даниел Кутев изравни, отново с глава и отново след центриране от свободен удар – прийом, който ще донесе още позитиви на Витоша по-късно в двубоя.

В края на редовното време тимът от Бистрица остана с 10 души на терена, след като Ивайло Лазаров бе изгонен за втори жълт картон. Въпреки това, „червено-черните“ не успяха да вкарат нов гол и мачът влезе в продължения.

Там „железничарите“ отново поведоха чрез Здравко Димитров, който заби фамозен гол от над 20 метра, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата в 109-тата минута. В последните секунди обаче драмата стана пълна.

След силно изсипана топка в наказателното поле от фаул играчите на Локомотив не успяха да се ориентират и Стефан Христов доведе мача до равенство 2:2 в третата минута на добавеното време на продълженията.

При дузпите футболистите на Костадин Ангелов бяха по-точни и не пропуснаха нито веднъж, като дори не трябваше да изпълняват петата дузпа и победиха с 4:2.

Така, Витоша си осигури елитен футбол за поне още един сезон, докато Локо София остава във Втора лига.