ЦСКА пак би Берое, пише история в турнира за купата

Близо 15 000 "червени" фенове празнуваха с любимците си историческото класиране на финал за купата. Снимка: Sportal.bg

ЦСКА победи с 2:0 Берое и в реванша от полуфиналите за Купата на България. Преслав Йорданов и Николай Цветков взривиха препълнените трибуни на "Армията" с голове през първото полувреме. А "червените" пренаписаха историята на турнира и станаха първият третодивизионен отбор, достигнал до решителния мач за отличието.

Тимът на Христо Янев постигна девета поредна победа в надпреварата и чака последния си съперник. Той ще бъде излъчен след двубоя в четвъртък между Литекс и Монтана. Домакините от Ловеч, водени от Любослав Пенев, ще трябва да заличават пасив от 0:2.

Сред близо 15 000 свидетели на триумфа бе и благодетелят на ЦСКА Гриша Ганчев. Бизнесменът ще изпадне в деликатна ситуация, ако на финала "армейците" трябва да се изправят срещу дългогодишния му проект "Литекс".

В часовете преди двубоя част от привържениците блокираха района на Орлов мост и протестираха срещу БФС и неговия президент Борислав Михайлов. Те настояват 31-кратните шампиони да бъдат върнати в елита още през следващия сезон.

"Честитя победата на ЦСКА и класирането за финала. В Стара Загора играхме много по-слабо, тук контролирахме мача. Вкараха ни два гола от два удара. Чакаха ни на контраатака. Нямахме друг шанс, освен да се хвърлим напред.

Няма да навеждаме глави, чакаме следващия мач от "А" група с Пирин. Целта ни е второто място, имаме сили да се преборим с Левски", анализира треньорът на Берое Пламен Липенски, който замени Петър Хубчев след поражението в първия двубой.

"Резултатът е красноречив. Поздравявам страхотните момчета, великата публика. Зарадвахме половин България. Показахме какво е да се бориш докрай, какво значи червеният дух. Концепцията ни беше да победим и в двата мача.

Подкрепата бе невероятна, феновете са зад нас през цялата година и резултатите са налице. Ако момчетата продължават така, много от тях ще играят голям футбол. Нямам предпочитания за съперник на финала. Нека бъдем реалисти - нивото в "А" група е високо. Надявам се догодина да сме там и да видим къде ни е мястото", заяви Христо Янев.

Успехът на ЦСКА окончателно заличи слуховете, че играчите на Берое умишлено са загубили първия двубой, тъй като са бойкотирали предишния си наставник.