ЦСКА вече е на 1/4-финал за купата

Макар и със статута на аматьорски отбор, ЦСКА продължава уверено напред в турнира за Купата на България. "Червените" спечелиха с 2:0 гостуването си на 11-ия в "Б" група Спартак Плевен и се класираха за 1/4-финалите. И двете попадения отбеляза Преслав Йорданов.

Нападателят откри в средата на първото полувреме след центриране на Кирил Динчев отдясно. Домакините не създадоха чисто положение преди почивката, но през второто полувреме се активизираха и можеха да изравнят. Малко преди края Йорданов оформи крайния резултат след извеждащо подаване на Самир Аясс.

"Страхотен двубой за нашия отбор, голямо старание и желание от страна на футболистите. Създадохме много положения, вървим напред - коментира треньорът на ЦСКА Христо Янев. - Радваме се, че участваме в този турнир. Всички играчи заслужават поздравления".

В топ 8 на надпреварата влезе и Черно море. "Моряците" прегазиха с 5:0 единствения оцелял в тази фаза представител на областните групи - Вихър Строево. Две попадения отбеляза Симеон Райков, разписаха се още Хуан Мануел Вареа, Валентин Йосков и Мартин Костадинов.

Втородивизионният Созопол изненадващо изхвърли Ботев Пловдив след 1:0 у дома. Единствения гол отбеляза Емануил Манев в самото начало. Така "жълто-черните" последваха съдбата на Славия и Пирин, а столът на треньора им Ермин Шиляк се клати сериозно.

Литекс очаквано отстрани гостуващия Дунав с 4:2. Данило Асприля откри за "оранжевите", но Юлиян Ненов изравни. След почивката две попадения за Литекс вкара резервата Георги Минчев, а Арсенио покачи на 4:1. Последният гол в мача бе дело на Йордан Димитров.

Утре играят Несебър - Левски, Локо Пд - Монтана, Локо ГО - Лудогорец и Берое - Банско.