Резерва донесе измъчена победа на ЦСКА над Славия

Треньорът Йорданеску и ЦСКА-София се завърнаха на победния път след двете поредни загуби

ЦСКА-София победи Славия с 1:0 в столичното дерби на стадион "Васил Левски". "Армейците" пропуснаха доста положения, но все пак взеха своето и се върнаха към победите след двете поредни загуби в първенството от Лудогорец и Локомотив Пловдив.

Единственият гол падна в 52-ата минута, когато центриране на Арсенио Нунеш беше засечено от изпреварилия пазача си Милчо Ангелов и топката влезе във вратата на Георги Петков. Голмайсторът Ангелов беше влязъл като резерва през първото полувреме заради контузия на Руи Педро.

Преди това в 7-ата минута Георги Петков спаси изстрел на Давид Шимао с левия крак, а в 33-ата минута на отсрещната врата Китанов отрази далечен шут на Балджийски, който влизаше точно под гредата. Малко по-късно Густаво Кулма беше оставен непрокрит в наказателното на Славия и стреля с глава, но над вратата.

В 65-ата минута Диого Виана също стреля отдалеч и уцели горната греда над Петков.

Пет минути преди края Славия можеше да изравни - Николай Димитров-Хичо се измъкна отдясно, но реши да стреля с левия крак и ударът беше блокиран от Антон Недялков. В добавеното време ЦСКА удари още веднъж гредата, този път след шут на Виана.

С победата "червените" събраха 24 точки в класирането и са на трето място, докато Славия е на 11-о място с 13 т.