Литекси победи Монтана като гост

Отборът на Лауренциу Регенкампф се поздрави с успех в Монтана.

Литекс победи Монтана с 2:0 в мач от 12-ия кръг на българското футболно първенство. С успеха ловчалии събраха 22 точки и оглавиха временното класиране на точка пред Левски и на 2 точки пред Лудогорец преди срещата между "сините" и шампионите от Разград в София.

Монтана пък допусна трета загуба в последните си четири мача и падна на осмо място в подреждането с 12 точки. Гостите имаха предимство през първото полувреме.

В 28-ата минута Арсенио центрира от корнер към далечната греда, Елтон подаде с глава към Рафаел Перес на границата на малкото наказателно поле, а той също с глава засече от 5-6 метра, но право в ръцете на Христо Иванов.

След дълго изчистване на вратаря Винисиус и груба грешка на централните защитници на домакините Данило Асприля се измъкна сам срещу Христо Иванов, след което го преодоля и вкара в опразнената врата. През втората част играта беше равностойна.

В 78-ата Атанас Илиев пропиля най-доброто положение за домакините в мача. Той беше изведен сам срещу вратаря в наказателното поле от Христиан Попов, но не успя да преодолее Винисиус и да изравни резултата. Пет минути по-късно Литекс реши всичко.

Арсенио подаде към Бьорн Йонсен в чиста позиция вляво в пеналта и норвежкият нападател прати топката в мрежата с прецизен удар в близкия ъгъл за 2:0. Така ловчалии останаха непобедени в шестте си гостувания от началото на сезона.