Ивелин Попов донесе минимална победа над Саудитска Арабия

Ивелин Попов донесе победата с гол с глава

България победи Саудитска Арабия с 1:0 в контролна среща, играна в Лисабон, благодарение на единствения гол в срещата на Ивелин Попов в 81-вата минута.

Футболистите на Петър Хубчев държаха инициативата почти през пълните 90 минути, въпреки че и Пламен Илиев трябваше да се намесва, а няколко грешки на Николай Бодуров за малко доведоха до гол в нашата врата.

Точно така се случи в края на първата част, когато защитникът на ЦСКА-София върна лошо една топка към Илиев, Муханад Абу Радия я открадна и прехвърли нашия вратар, но Мишо Александров се бе върнал и изчисти току пред голлинията.

Най-чистото положение за българите през първото полувреме пропусна Спас Делев, който изведен сам срещу вратаря на саудитите, стреля встрани от вратата.

Още в началото на второто Ивелин Попов можеше да открие резултата, но и той не успя да уцели очертанията между двете греди на Уалид.

В 70-ата минута Мартин Райнов проби добре, след което стреля, но стражът на Саудитска Арабия изби. При последвалия корнер стражът на символичните гости отново трябваше да се намесва при удар с глава на Андрей Гълъбинов.

Все пак голът падна девет минути преди края на редовното време. Ивелин Попов засече хубаво центриране на Георги Миланов и с глава от границата на малкото наказателно поле най-накрая прати топката в мрежата, с което донесе и минималния успех с 1:0 за „лъвовете”.

Две минути по-късно Саудитска Арабия остана с човек по-малко, след като Мансур Ал Харби получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Жоро Миланов.

С последния удар в двубоя Саудитска Арабия можеше да стигне и до равенството, но удар към вратата на Пламен Илиев излезе в аут.

Това бе последен мач за националите ни за 2017 година и първи, след като Петър Хубчев подписа нов двугодишен договор. Въпреки че успехът дойде в приятелска среща, все пак е успех, и то над финалист на Мондиал 2018, за който ние не успяхме да се класираме.

Състави:

България: 13. Пламен Илиев, 7. Михаил Александров, 5. Николай Бодуров, 15. Васил Божиков, 14. Антон Недялков, 6. Симеон Славчев (Георги Миланов 63'), 11. Георги Костадинов, 8. Тодор Неделев (Андрей Гълъбинов 65'), 18. Мартин Райнов, 10. Ивелин Попов -к (Иван Минчев 90+3'), 9. Спас Делев (Александър Тонев 76').

Саудитска Арабия: 1. Али Уалид, 7. АлМувалад Саед, 18. Кубрани Мохамед, 4, Ал Фатил Мохамед, 2. Аларби Мансур, 11. АлМуса Нух, 19. АлСюлайхим Абдулмаджид (Уалид Бакшуин 65'), 20. АлЗакан Али, 24. Мувашар Салман, 17. АлДжасам Тайсир (Тайсир Ал Джасим 61'), 23. Абу Радия Муханад (Йехя Ал Шери 71').