Локо Пд удари Левски на "Герена" и поднесе титлата на Лудогорец

Левски бе победен от Локо Пд на "Герена" и Лудогорец вече и математически е недостижим. Снимка: levski.bg

През уикенда Локомотив Пловдив отложи празненствата на Лудогорец, побеждавайки шампионите на "Лаута", но само няколко дни по-късно "смърфовете" сервираха титлата на разградчани.

Воденият от Илиан Илиев тим победи Левски с 3:2 на стадион "Георги Аспарухов" след обрат през второто полувреме, с което короняса Лудогорец за пети пореден път.

"Сините" вкараха първите два гола в срещата, след като Венцислав Христов изпрати неспасяем удар към вратата на Ясин ел-Харуби в 16-та минута, а секунди по-късно направи двойно подаване с Мигел Бедоя и испанският халф остана сам срещу стража на Локомотив, за да покачи на 2:0.

Локомотив имаше възможност да намали след половин час игра, когато голмайсторът на "А" група Мартин Камбуров се озова в много добра позиция, но неговият техничен удар беше отразен от Боян Йоргачевич.

Крайният бранител на домакините Александър Александров си отбеляза автогол две минути след началото на втората част, а Мартин Камбуров запази традицията да бележи срещу Левски с гол за равенството 2:2 в 65-та.

Левски беше много близо до гол в края на редовното време, когато Бабатунде Адениджи изведе хубаво Джъстин Менголо сам срещу вратаря на Локомотив, но камерунецът не успя да спре топката и Ел-Харуби я улови. В последвалата контраатака Камбуров подаде на Бирсент Карагарен, той залъга защитник в синьо и се разписа за крайното 3:2.

По този начин Лудогорец вече е недостижим и математечиски на върха в класирането, където води с 11 точки три кръга преди края.

С петата си поредна титла "зелените" излязоха на четвърто място във вечната ранглиста, като пред тях вече са само ЦСКА (31), Левски (26) и Славия (7).