Левски взе победа в „А” група

Стойчо Стоев беше уцелен с бутилка и изгонен от съдията, но неговият Левски най-накрая победи

Левски най-сетне постигна първа победа от началото на сезона.

Тимът спечели с минималното 1:0 гостуването си на Черно море от четвъртия кръг на „А" група. В слаб мач с малко положения пред двете врати единственият гол вкара Борислав Цонев - след груба грешка на защитника на варненци Траян Траянов в края на първото полувреме.

След гола се разигра и най-интересната сиуация в мача: наставникът на Левски Стойчо Стоев бе уцелен с бутилка вода от трибуните, която намокри ризата му. Треньорът на Левски ритна шишето към терена, а съдийската бригада го изгони от скамейката.

Левски можеше да вкара втори гол в 61-та минута, когато Де Ноойер пусна много добър извеждащ пас към Божидар Краев, но ударът му беше избит от Траян Траянов малко пред голлинията.

„Моряците" имаха своите шансове да изравнят и на няколко пъти малко не им достигна. Първо Симеон Райков стреля от фаул в 66-та минута, но Боян Йоргачевич спаси.

Десетина минути по-късно последва опасно центриране в наказателното поле на Левски, след което екзекуторът на „сините" от финала за Купата на България Матиас Курьор не успя отблизо да уцели вратата.

В последната минута Йоргачевич спаси още един удар на Райков и така Левски удържа победата. Отборът вече има 5 точки от началото на сезона, а в средващия кръг посреща хитовия новак в шампионата Монтана.