Бивш "син" покоси Левски, Ботев бие с 10 човека на Коматево

06.04.2018, 16:14 (обновена 06.04.2018, 16:26)
Ботев - Левски

Снимка: © botevplovdiv.bg

Бившият „син“ талант Стивън Петков донесе победата на Ботев Пловдив с 1:0 над Левски на Коматево.

Единственото попадение в срещата падна в 79-ата минута, а домакините играха повече от едно полувреме с човек по-малко, след като Димитър Пиргов бе изгонен с директен червен картон още в 41-вата минута.

Първата част играта беше доста открита, а на моменти и груба. Двата тима си размениха по една греда до средата на полувремето. Жоао Паоло, първо, стреля в страничния стълб от малък ъгъл, след което удар на Габриел Обертан срещна напречната греда.

Четири минути преди края на полувремето Димитър Пиргов бе изгонен с директен червен картон за фаул срещу Обертан в близост до наказателното поле на Ботев. Пиргов не бе последен в отбраната на „канарчетата“, но Обертан излизаше сам срещу Кайзер и заради това съдията Петър Костадинов му показа директен червен картон.

Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, домакините бяха тези, които създадоха още една опасност до края на първата част. В добавеното време Тодор Неделев стреля изненадващо от крилото, Божидар Митрев остана на място, но топката отново се отби в гредата.

През втората част, въпреки че вече бяха 11 срещу 10, Левски се затрудняваше да измисли каквото и да е интересно пред противниковата врата. Най-добрата възможност за гол се откри пред резервата Серджиу Буш, който от няколко метра пропусна на празна врата.

Само няколко минути по-късно дойде и победното попадение за Ботев. Неделев центрира отдясно, Стивън Петков бе оставен непокрит от защитата на гостите и с глава отблизо не остави шансове на Митрев, донасяйки победата за „канарчетата“.

Това е трета поредна загуба за Левски и общо четвърти мач без победа за тима на Делио Роси. „Сините“ все още остават на третото място в класирането с 50 точки, но ако Берое, който има 48, победи Верея малко по-късно днес, ще се свлече до четвъртата позиция. Ботев е пети с 45.

Oще: 2017/18  а група  бг футбол  ботев пловдив  левски  ппл  първа професионална лига  серкан юсеин  стивън петков