Скучен Левски не успя да победи 10 от Берое

Скучен Левски не успя да победи 10 от Берое Снимка: levski.bg

Левски и Берое завършиха при резултат 0:0 в скучен мач от 23-тия кръг на Първа професионална лига.

Домакините не успяха да стигнат до победата на своя "Виваком Арена - Георги Аспарухов", въпреки че играха с човек повече в последните повече от 20 минути.

Преди началото на срещата бяха почетени легендите на Левски: Павел Панов, Цветан Веселинов-Меци и Георги Марков, които починаха в последните няколко седмици. Прозвуча и химнът на България по случай 140-годишнината от подписването на Санстефанския мирен договор.

През целия мач не се случи почти нищо интересно пред двете врати, а снежните топки, които летяха от трибуните към играчите на Берое и заради които второто полувреме започна с пет минути закъснение, бяха нещото, с което двубоят ще се запомни.

Домакините започнаха по-добре първата част и имаха няколко шансове за гол, но не успяха да ги реализират. През втората част двубоят позагуби и малкото интрига, която имаше, и резонно резултатът остана 0:0.

В 78-ата минута Берое остана с човек по-малко, след като Еуженьо бе изгонен за втори жълт картон за симулация при опит да спечели фаул край тъч линията в средната част на терена.

Въпреки че останаха 11 срещу 10, домакините не успяха да измислят нищо интересно пред противниковата врата и трябваше да се задоволят само с точката.

Левски остава на третата позиция с 46 точки, на пет зад втория ЦСКА-София, който има и мач по-малко, и на 11 зад лидера Лудогорец. Берое е четвърти с 41.