Ботев и Левски с реми в Коматево

30.10.2016, 18:43 (обновена 30.10.2016, 19:26)
левски

Левски не успя да победи Ботев като гост.

Ботев и Левски не се победиха в двубой от 12-ия кръг на Първа лига, завършвайки наравно 1:1 в Коматево. "Сините" се изравниха по точки с Лудогорец, но са с по-лоша голова разлика.

Ботев стартира по страхотен начин и поведе още в 13-та секунда. Тодор Неделев изведе с дълъг пас Жоао Пауло, който майсторски прехвърли излезлия да го пресрещне страж на гостите Боян Йоргачевич.

Левски се опита бързо да отвърне на удара и в 16-та минута Нар намери Адениджи, който стреля без забавяне, но топката срещна външната страна на дясната греда зад плонжиралия Георги Георгиев.

Аниете също пропусна добър шанс, но в крайна сметка "сините" успяха да възстановят равенството преди почивката

В 38-та минута Божидар Краев бе оставен непокрит на далечната греда след изпълнение на корнер. Младокът шутира, Господинов изби, но Прохазка вкара при добавката с глава в празната врата за 1:1.

Втората част започна далеч по-спокойно в сравнение с първата и това бе така до 62-та минута. Тогава Десният бек на сините Александър Александров сбърка, последва контраатака на домакините, която завърши с извеждащ пас към Тодор Неделев, но капитанът на канарчетата не успя да преодолее Боян Йоргачевич.

В 79-та минута Жоао Пауло осъществи самостоятелен пробив отдясно, преодоля Сърдан Лукин, но завършващият му изстрел от десетина метра не бе добър и излезе в аут.

Oще: ботев  левски  първа лига  роман прохазка