Черно море победи Левски с 2:1 във финала за Купата на България | sportcafe.bg

Черно море победи Левски с 2:1 във финала за Купата на България

Sportcafe.bg
30.05.2015, 22:29 (обновена 30.05.2015, 23:15)
левски

След 2 загубени финала, моряците успяха

Черно море победи Левски с 2:1 във финала за Купата на България. Две минути преди края на второто продължение Матиас Курьор донесе победния гол за Черно море.

Левски и Черно море не успяха да стигнат да победа в редовното време от финала за Купата на България и играха продължения.

Антонио Аниете даде аванс на „сините" в 72-рата минута, но резервата Бакари от Черно море изравни в третата минута от даденото от съдията продължение. Финалът започна с леко закъснение заради димките, факлите и бомбичките, с които феновете на Левски заляха трибуните на стадион „Лазур" в Бургас. Още в третата минута Гаджев изстреля опасен удар от около 20 метра, но Чанович спаси. Черно море отговори с няколко атаки, но не успя да намери целта.

В 20-ата минута дойде първата спорна ситуация - Ернандес се измъкваше сам срещу Йоргачевич, а Борислав Стойчев се хвърли грубо в краката му. Съдията Ивайло Стоянов пощади бранителя на Левски като му показа само жълт картон.

Последваха силни минути за „сините". Първо Аниете стреля леко с глава от чиста позиция право в ръцете на Чанович. Малко по-късно Педро направи най-фрапантния пропуск за първата част. Крилото на Левски се хвърли на шпагат, за да засече центриране на Абди, но от около четири метра прати топката над вратата. В 38-ата минута „моряците" останаха с човек по-малко.

Стенио получи  два жълти картона само в рамките на пет минути. Първият му бе показан за задържане на Бедоя в половината на Левски. Малко по-късно Стенио задържа Либан Абди при един опит на Седмицата да се измъкне и бе изгонен.

В началото на втората част „сините" не успяха да наложат очаквания натиск, въпреки че бяха с човек повече на терена. В 50-ата минута Аниете изпусна да изведе Левски напред, след като, останал сам срещу Чанович, прати топката над вратата. Все пак, испанецът даде аванс на „сините" в 72-рата минута. След центриране на Веско Минев отляво, Домосчийски не успя да играе с глава, топката попадна в Прохазка, който също не успя да стреля, но прати топката в краката на Аниете.

Той успя да се изплъзне от защитник на „морето" и да прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на Чанович за 1:0. След гола тимът на Левски  се прибра и Черно море организира няколко опасни атаки, но така и не стигаше до гол.

До даденото от съдията продължение. В третата добавена минута две от резервите на Никола Спасов комбинираха и резултатът бе изравнен. Георги Божилов свали топката с глава към Бакари, той намери топката от въздуха и със завъртане остави Йоргачевич на място и вкара финала в продължения

Oще: бакари  купата на българия  левски  никола спасов  черно море