Поредна излагация за Левски и поражение от Локо Пд

Камбуров вкара 15-ия си гол срещу Левски, а с натрупаните 186 гола в елита на българския футбол задмина Христо Бонев

Левски записа поредна загуба този сезон. "Сините" паднаха с 1:2 в гостуването на Локомотив Пловдив и показаха безпомощна игра, а "смърфовете" зарадваха привържениците си и за втори път през сезона победиха Левски.

Мартин Камбуров вкара поредния си гол срещу един от любимите си съперници и откри за Локо в 32-ата минута. Той завърши контраатака, засичайки центриране на Димо Бакалов, и вкара 186-ото си попадение в "А" група, с което задмина легендата Христо Бонев.

В 40-ата минута силен удар на Бурабия разтресе горната греда и така Левски трябваше да догонва след почивката. В 56-ата минута Мехди Бурабия все пак изравни с идеално изпълнен пряк свободен удар над стената.

Но след получения гол домакините се вдигнаха и първо Кръстев трябваше да спасява удар на Камбуров, а в 64-ата минута Локомотив вкара и победен гол. Защитата на Левски се провали при изчистването на една топка след ъглов удар, а македонецът Стефан Йевтоски я намери много добре и от границата на наказателното поле с плътен удар направи 2:1 за Локо.

До края Левски направи няколко жалки опита да избегне загубата, но атаките на "сините" бяха безплодни. Отборът на Николай Митов е на трето място с 59 т., колкото има и вторият ЦСКА-София. "Армейците" обаче са с мач по-малко.

Локомотив остава на шесто място, но с 45 т. е само на точка от четвъртата позиция.