Левски се приближи на точка до Литекс и Лудогорец

Левски вече има 18 точки и е само на една от лидерите в класирането Литекс и Лудогорец

Левски победи Ботев (Пловдив) с минималното 1:0 в последния мач от 10-ия кръг в „А” група. Единственото попадение на „Герена” отбеляза Георги Костадинов в 58-ата минута.

Двубоят се игра на мокрия терен на „Георги Аспарухов”, който не позволи много интересни ситуации пред двете врати.

През първата част попадение на Китамбала правилно не бе зачетено поради засада на нападателя на „ситените”, а минута преди края Голас отрази опасен удар на Гаджев извън наказателното поле.

В самия край на срещата топката бе пратена опасно в наказателното поле на домакините, но Чибамба и Балтанов се разминаха с кълбото и пропуснаха да нанесат изравнителен удар.

Това бе трети пореден успех за футболистите на Стойчо Стоев, което остави „сините” на третата позиция, като вече са само на точка от лидерите Литекс и Лудогорец.

Левски се отдалечи и на три точки от четвъртия Славия. Ботев пък остава на предпоследното, девето място с девет точки.