Левски загря за ЦСКА с чиста победа

Станислав Костов вече има 17 попадения от началото на сезона Снимка: LAP.bg
Станислав Костов вече има 17 попадения от началото на сезона

Левски загря за Вечното дерби с ЦСКА с лесна победа с 2:0 като гост на Витоша Бистрица в мач, игран на националния стадион „Васил Левски“.

Това бе първа победа за новия старши-треньор на „сините“ Георги Дерменджиев, който стартира пролетния дял на шампиона с хикс 1:1 срещу Локомотив Пловдив на „Герена“.

И двете попадения паднаха през първата част. Паулиньо откри резултата в 22-рата минута, възползвайки се от хубав пас на Мариани след грешка при изнасянето на топката от домакините.

Точно 20 минути по-късно Станислав Костов направи 2:0 след нова грешка на играчите на Витоша. Този път вратарят сбърка при изритването на една топка, тя попадна в Паулиньо, който бързо изведе Костов, а нападателят на Левски преодоля стража и дори шпагат на бранител в последния момент не успя да му попречи да отбележи.

Това бе гол №17 за Костов от началото на сезона, който отново е на върха на голмайсторската листа в Първа лига, като има с гол повече от аса на Лудогорец Клаудиу Кешерю.

В средата на втората част в игра се появи Валери Божинов, който замени именно Костов. 33-годишният нападател все още не може да се разпише, след като се присъедини към Левски през зимата, а малко преди края негов удар със задна ножица бе спасен от вратаря Християн Василев.

Божинов не само не успя да се разпише, но и напусна терена с контузия в глезена в добавеното време на срещата. Все още не е ясно колко сериозна е травмата му и дали нападателят ще бъде на линия зза дербито с ЦСКА.

С победата Левски събра 45 точки, на три зад ЦСКА и на още пет зад лидера Лудогорец. Витоша остава на 11-ото място с 20.