Лудогорец започна плейофите с 5:0

Бързият гол на Лукоки за 2:0 малко след откриването на резултата реши мача Снимка: Ludogorets.com
Бързият гол на Лукоки за 2:0 малко след откриването на резултата реши мача

Лудогорец мина с лекота през Верея за 5:0 в Разград и стартира успешно плейофната фаза в Първа лига.

Шампионите си решиха мача с два бързи гола в края на първото полувреме. Клаудиу Кешеру падна за дузпа в 41-ата минута и сам реализира наказателния удар за 1:0, а още в следващата атака Лукас Саша удари гредата и Джоди Лукоки направи добавка за 2:0.

В 72-ата минута Кешеру се разписа отново с много красиво попадение от пряк свободен удар, при което топката се отби първо в гредата. В 84-ата минута резервата Шверчок също вкара, а в 90-ата минута се разписа и още веднъж с глава.

В класирането "орлите" се откъснаха с 6 т. на върха пред втория ЦСКА-София, който днес от 20:00 посреща Ботев.