Нов донесе победата на Лудогорец срещу Арсенал

Шверчок реализира четвърти гол в последните три контроли на "орлите". Снимка: Ludogorets.com
Шверчок реализира четвърти гол в последните три контроли на "орлите".

Лудогорец завърши с успех контролите си в Турция, надигравайки с 1:0 осмия в руската Премиер лига Арсенал (Тула).

Единственото попадение вкара новото попълнения Якуб Шверчок в 27-ата минута, като това бе четвърти гол за поляка в последните три контроли на "орлите".

Мисиджан направи отлично двойно подаване с Марселиньо, след което излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото на Левашов. Шверчок обаче следеше ситауцията, изпревари двама бранители на руснаците и вкара с добавка от два-три метра за 1:0.

Само четири минути по-късно българският шампион като по чудо не удвои. Лукоки проби и центрира отдясно към Шверчок, който обаче не уцели топката. Тя попадна в Мисиджан, който върна към поляка, последва силен шут от 15 метра, но над напречната греда.

До края нов гол не падна и "орлите" се поздравиха с успеха. След по-малко от две седмици разградчани приемат Милан в първи 1/16-финал от турнира Лига Европа.