Националите до 19 г. с нова победа, класираха се за следващата фаза | sportcafe.bg

Националите до 19 г. с нова победа, класираха се за следващата фаза

12.11.2016, 16:54 (обновена 12.11.2016, 17:34)
България U19 - Португалия U19

След като онзи ден победиха Португалия, днес юношите се справиха и с Дания и продължават в елитния кръг

Националният отбор на България до 19 г. постигна нова победа и днес надделя над Дания с 3:1 на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Така българите събраха актив от шест точки, след като преди два дни победиха и Португалия с 1:0, и си гарантираха участие в елитния кръг за класиране на Евро 2017 в Грузия.

Днешната среща започна зле за нашите и Дания поведе с гол на Маркусен в 11-ата минута. Само 10 минути по-късно обаче футболистът на Септември (София) Иван Тилев изравни с глава и даде началото на обрата. През второто полувреме Тонислав Йорданов от ЦСКА-София вкара два гола и класира тима за следващата фаза.

В последния си двубой от група 8 националите ще се изправят срещу Беларус, а елитният кръг от квалификациите ще се проведе в началото на следващата година.

Oще: u19  българия  дания  до 19 г.  евро 2017  елитен кръг  иван тилев  квалификации  класиране  национален отбор  национали  победа  тонислав йорданов