Джизъса с червен картон, Попето с цял мач за Спартак | sportcafe.bg

Джизъса с червен картон, Попето с цял мач за Спартак

04.12.2015, 20:49 (обновена 04.12.2015, 21:13)
благо

Георгиев бе изгонен в края на първото полувреме.

В среща от 18-ия кръг на футболното първенство на Русия отборът на Ростов победи като домакин Рубин с 1:0. За Рубин като титуляр започна българският полузащитник Благой Георгиев, който обаче бе изгонен в 42-та минута.

След грубо нарушение в средата на терена последва масово сбиване между играчите на двата отбора, като инициаторът на този сблъсък Благой Георгиев получи директен червен картон, а двама играчи на Ростов - жълти.

Също в мач от 18-ия кръг Кубан загуби от Краснодар с 2:3 в градското дерби, а българският защитник Станислав Манолев игра през всичките 90 минути за символичния домакин Кубан.

Спартак /Москва/ победи като домакин Криля советов с минималното 1:0 и с тази победа московските спартаковци се изкачиха на 4-то място във временното класиране.

Московчани поведоха още в първата минута на мача, като в основата на акцията бе капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов.

Веднага след началния съдийски сигнал Попето подаде на левия фланг към Дмитрий Комбаров, който центрира по тревата в наказателното поле на гостите и холандският полузащитник Кунси Промес изпрати топката в мрежата - 1:0 за Спартак, при който резултат завърши и мачът.

Ивелин Попов игра през всичките 90 минути, а на два пъти българинът бе близко до отбелязване на гол от изгодна позиция, но предпочете да комбинира със своите съотборници.

Начело във временното класиране е отборът на ЦСКА /Москва/ с 37 точки, следван от Ростов - 34 точки, Локомотив /Москва/ - 32 точки, Спартак /Москва/ - 30 точки, Зенит - 30 точки, Краснодар - 30 точки, и др.

Oще: благой георгиев  ивелин попов  рубин  рубин казан  спартак москва