Изумителна задна ножица на Бабатунде класира Левски напред

Адениджи отбеляза страхотен гол за Левски.

Лидерът в Първа лига Левски победи с 2:0 втородивизионния Царско село с два късни гола и се класира за осминафиналите на турнира за купата на България по футбол.

След лежерно начало "сините" овладяха инициативата и в 14-ата минута Франсис Нар стреля от дъгата пред наказателното поле, но право в ръцете на Боян Пейков. Малко по-късно Пейков увисна след центриране от дясно, но от малък ъгъл на далечната греда Димитър Пиргов с глава не успя да насочи топката в опразнената врата.

В 22-ата минута Бабатунде Адениджи стреля силно от 30 метра, но стражът на Царско село изби. Гостите рядко минаваха центъра, но минута преди почивката при една от редките си атаки Симеон Ганчев отправи параболичен удар от около 30 метра под гредата, но Иван Чворович внимаваше и изби в корнер.

Левски продължи да натиска безплодно, а в 71-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Реян Даскалов получи втори жълт картон за умишлено задържане на фланелката на Нар близо до наказателното поле.

От фаула от дясно Мехди Бурабия центрира на границата на малкото наказателно поле и Пиргов засече с глава, но право в ръцете на Пейков. "Сините" бързо се възползваха от числения си превес и в 76-ата минута откриха резултата.

Антонио Аниете центрира от ляво, Георги Костадинов свали с глава към Бабатунде Адениджи, който овладя с гръб към вратата и със страхотна задна ножица от 15 метра прати топката в левия ъгъл на вратата на Пейков.

До края Левски спокойно контролираше топката, а в последните секунди при контраатака резервата Хеан Деса вкара и втори гол на празна врата, негов дебютен със "синия" екип, след асистенция на Сашо Александров от дясно.