Очаквано Лудогорец победи ЦСКА | sportcafe.bg

Очаквано Лудогорец победи ЦСКА

05.11.2016, 17:07 (обновена 05.11.2016, 17:31)
324

Умората след Арсенал не спря домакините.

Шампионите от Лудогорец се изравниха с Левски на върха в генералното класиране на Първа професионална футболна лига, след като победиха с 2:1 ЦСКА като домакини.

Разградчаните са с актив от 31 точки и изостават от Левски в преките двубои, но също така имат мач по-малко, който е отложен от първия кръг срещу Берое.

Лудогорец беше по-активният отбор на терена през първото полувреме и логично се оттегли на почивка с един гол аванс. Той падна в 28-ата минута, когато бразилският нападател Вандерсон отне топката от гостите, напредна фронтално към вратата на Георги Китанов и го преодоля с мощен удар от около 20 метра.

ЦСКА пропусна да изравни в самия край на полувремето след удар с глава на Густаво Кулма, а през второто в игра се появи Кирил Десподов и гостите заиграха по-открито. Те обаче така и не създадоха положение, а вместо това пуснаха втори гол. Негов автор беше Козмин Моци, който вкара с глава след центриране от ъглов удар в 62-ата минута.

Гол за „червените“ падна, но едва в първата минута на добавеното време. Точен за тях беше Густаво Кулма, който се разписа с топовен шут от границата на наказателното поле.

След загубата в Разград, ЦСКА остана на петото място след 13 мача при актив от 21 точки. Дунав е с 22, а Черно море е трети с 23.

Oще: армейците  козмин моци  левски  лудогорец  орлите  първа професионална лига  разград  резултат  софия  цска  червените