Левски вкара 4 на Славия

26.08.2017, 22:48 (обновена 26.08.2017, 23:14)
Левски - Славия 4:0

"Сините" имаха трудности само до първия гол

Левски отнесе Славия с 4:0 на "Герена" и без особени проблеми записа нова победа под ръководството на Делио Роси.

Затруднения "сините" имаха само до първия гол във вратата на гостите, който падна в 30-ата минута. Съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа след като Стефан Велков събори Яблонски в наказателното при едно единоборство.

Жорди Гомес стреля неспасяемо от бялата точка и вкара първия си гол с екипа на Левски. В самия край на полувремето Жуниор Мапуку издебна лошо изчистване на защитата на Славия и със силен удар отбеляза за 2:0.

След почивката Левски игра с повече настроение и към края вкара още два гола. В 85-ата минута Гомес отбеляза за втори път след двойно подаване с Обертан. При паса към французина обаче имаше засада, която съдиите не отчетоха.

В 89-ата минута резервата Сержиу Буш също се разписа от непосредствена близост след подаване отляво на друга резерва - Алекс Боримиров.

Така Левски се изкачи до четвърто място в класирането с 13 т. Славия е на 11-а позиция с 5 т.

Oще: габриел обертан  дузпа  жорди гомес  жуниор мапуку  засада  ивайло стоянов  левски  първа лига  сержиу буш  славия  столично дерби