Този път съдията не успя да заколи Ботев. 9 "канарчета" спряха ЦСКА | sportcafe.bg

Този път съдията не успя да заколи Ботев. 9 "канарчета" спряха ЦСКА

24.04.2019, 20:49 (обновена 24.04.2019, 23:56)
Неделев

Снимка: © LAP.bg

Година след порното срещу Славия, Ботев Пловдив за малко отново ритуално да бъде заклан от съдията, но се спаси и стигна до равенство 3:3 като гост на ЦСКА в полуфиналния реванш за Купата на България и след победа с 3:2 в първия мач се класира за финала.

„Канарчетата“ доиграха мача с девет души заради глупостите, които сътвори главният съдия Петър Костадинов.

Ботев смълча „Армията“ през първата част, след като в рамките на само пет минути взе два гола аванс.

Тодор Неделев откри резултата в 22-рата минута. Черниаускас не изчисти добре една топка, Неделев я хвана от въздуха и с великолепен удар от около 25 метра я прати в долния ляв ъгъл на вратата.

Пет минути по-късно Неделев проби отдясно, пусна топката за Васил Шопов, той я сви за Лъчезар Балтанов, който от дузпата направи Черниаускас безпомощен за втори път.

Надъхани на почивката от Любо Пенев, играчите на ЦСКА излязоха преобразени през втората част и още в 49-ата намалиха резултата. Кайзер не успя да улови един далечен шут на Тиаго и при добавката Али Соу вкара за 1:2.

В 53-тата минута дойде и едно от спорнито положение в срещата. Филип Филипов избута с ръка Енрике по крилото, заради което реферът Петър Костадинов му извади изключително пресилен втори жълт картон.

Последваха сериозни протести от страна на гостите, които обградиха съдията, в резултат на което капитанът Лъчезар Балтанов също получи жълт картон.

Останал с човек повече на терена, ЦСКА натисна по-масирано и в 74-тата изравни. Пинто прати хубаво извеждащо подаване по въздух, а резервата Евандро с мощен шут по диагонала вкара за 2:2.

„Червените“ потърсиха и трети гол и бяха на крачка от него, но добри спасявания на Кайзер спасиха Ботев. Намесите му обаче не стигнаха, когато в 84-тата минута реферът отново удари рамо на ЦСКА и свири пресилена дузпа, а в гнева си Антонио Вутов го блъсна и заради това бе изгонен с директен червен картон.

Дузпата бе превърната от гол от Али Соу и при този резултат мачът щеше да влезе в продължения, но Ботев не бе казал последната си дума, дори и с девет човека.

Две минути преди края на редовното време Кристиян Димитров донесе гола, който прати „канарчетата“ на финал. Централният защитник засече с глава центриране на Неделев от корнер и оформи крайното 3:3.

На финала за Купата ще гледаме пловдивско дерби, след като Локомотив си осигури място там, отстранявайки столичния Септември.

Oще: 2018/19  ботев пловдив  дузпа  купа на българия  петър костадинов  тодор неделев  цска  червен картон