Левски отнесе три парцала от шампиона на Малта в първата си контрола

Това 0:3 е болезнен фалстарт за Роси в зимните контроли Снимка: Getty Images
Това 0:3 е болезнен фалстарт за Роси в зимните контроли

Левски загуби тежко с 0:3 от Хибърниънс в първата си контрола по време на зимната подготовка.

Шамппионите на Малта, които в момента заемат пета позиция в класирането в малтийското първенство, разбиха "сините" с голове на Файла в 3-ата минута, Морейра в 45-ата и Мбонг в 69-ата.

Треньорът на Левски Делио Роси беше заложил на новото попълнение Станислав Костов в титулярния състав, той пусна и някои юноши на клуба. 16-годишният бранител Томислав Папазов започна в стартовите 11, изигра цял мач и след негова грешка падна първият гол за Хибърниънс.

Елементарни грешки в собствената половина доведоха и до другите два гола във вратата на българския тим.

Приятелската среща е част от турнира "Валета 2018", в който готвещият се в Малта Левски ще изиграе общо три двубоя. Следващият мач на "сините" е в неделя срещу австрийския Волфсбергер.

Титулярният състав на Левски срещу Хибърниънс: Божидар Митрев, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Томислав Папазов, Иван Горанов, Васил Панайотов, Нелуц Рошу, Роман Прохазка, Жерсон Кабрал, Станислав Костов, Жуниор Мапуку