Юношите до 19 отстъпиха на Франция и се простиха с надеждите за еврофиналите | sportcafe.bg

Юношите до 19 отстъпиха на Франция и се простиха с надеждите за еврофиналите

24.03.2018, 15:22 (обновена 24.03.2018, 15:43)
стойков

Този път момчетата на Ангел Стойков не успяха да се преборят за добър резултат в Аликанте.

България загуби от Франция с 0:2 в мач от втория кръг в група 6 на елитния кръг от Европейските квалификации по футбол за юноши до 19 години.

И двата гола за Франция отбеляза нападателят на Монако Набил Алиуи.

Поражението сложи край на надеждите на българските юноши за първото място в групата и участие на еврофиналите това лято във Финландия.

Двубоят се игра на стадион "Гийермо Амор" в Бенидорм (Испания), където преди три дни момчетата на Ангел Стойков сензационно измъкнаха нулево равенство от домакина Испания в първия си мач в групата.

Както в първия мач, така и срещу Франция българите основно се бранеха през първата част, като отново с добри изяви се отличи вратарят Димитър Шейтанов.

Французите натиснаха с първия съдийски сигнал и логично поведоха в резултата с гол на Набил Алиуи в 26-а минута след асистенция на Кюасанс.

След почивката селекционерът Ангел Стойков опита да промени играта в офанзивен план и пусна в игра Стефан Гаврилов и Атанас Кабов, но това не донесе нужната острота в атака.

В 79-а минута Алиуи отбеляза втория си гол в мача след пас на Гуари и затвърди победата на Франция.

Тази вечер е другият мач от втория кръг в групата между Испания и Белгия.

В последния си мач в групата българите срещат Белгия на 27 март.

Франция е лидер в класирането с 6 точки, България има 1.

Съставът на България в мача срещу Франция: Димитър Шейтанов, Андреа Христов, Борислав Вакадинов, Емил Янчев, Калоян Кръстев, Иван Тилев, Архан Исуф (46-Стефан Гаврилов), Петко Христов, Иван Турицов, Димитър Костадинов (46-Атанас Кабов), Станислав Иванов (68-Тони Иванов).

Oще: ангел стойков  испания  квалификации  младежи  франция  юноши