Несериозно е Реал да се оправдава със съдиите

Съдията беше кошмарен, но играта на Реал не върви отдавна Снимка: Getty Images
Съдията беше кошмарен, но играта на Реал не върви отдавна

Опитите на Реал Мадрид да обвинява съдийските решения за лошата си форма този сезон са, меко казано, несериозни.

Дори Зинедин Зидан каза след победата с 3:2 над Малага, че част от футболистите му трябва да се представят по-добре: „Трябва да сме по-добри, има играчи, които трябва да правят повече.“

Очевидно е, че играта на „кралете“ не върви. Реал се нуждаеше от дузпа, за да вземе трите точки в събота в поредното си необяснимо трудно домакинство на „Бернабеу“.

Да, това бе едва първата отсъдена дузпа в полза на Зинедин Зидан и компания този сезон в Примера, а според мадридските медии Реал е можел да получи поне 10 досега.

Гол на Кристиано Роналдо пък бе отменен поради несъществуваща засада. И, все пак, шампионите не трябваше да изпитват толкова трудности в този мач.

И то срещу отбор, който допреди него не само нямаше точка като гост, но нямаше и отбелязан гол на чужд терен.

Да не говорим, че Малага можеше да изравни резултата още в края на първото полувреме, когато техен гол не бе зачетен заради спорно нарушение на Пол Баис срещу Дани Карвахал.

Играта на „белите“ в защита не върви. Страховитата халфова линия, която разбиваше играта на всички в Ла лига и Европа и откъдето тръгваха мълниеносните атаки при дубъла миналия сезон, сега играе без нужната концентрация и прави твърде много грешки.

Слабото представяне на Кико Касийя на вратата също не помогна.

Пропускът на Кристиано Роналдо от бялата точка бе най-очевидният пример за несериозността, с която Реал играе, а точната му добавка бе едва вторият му го лв Ла лига този сезон и първи от 14 октомври насам.

Ако искат да имат някакъв шанс за защита на титлата си в Примера и европейската корона, време е „кралете“ да се концентрират върху себе си и да оставят официалните лица на фенските спорове. Защото съдийските грешки са нещо, с което свикнахме отдавна. С толкова слаб и неубедителен Реал – не.