Варна и Донкастър - два свята

Съдията в Донкастър привика двата отбора и мениджърите и им обясни, че голът е неспортсменски и трябва да се направи нещо.

Събота, около 18,30 ч, Варна.

Черно море и Левски разшиват топката от ритане на нещо подобно на игрище, на което от години се разрешава да се упражнява занятието футбол, а гостите с голям късмет вкарват гол в края на първото полувреме.

Треньорът им Стойчо Стоев съвсем резонно си се радва, тичайки край скамейката, а от трибуните летят бутилки, една от които го удря.

Скандали, разправии, нерви. После цяло второ полувреме двата отбора едва не си устройват боксови мачове из игрището, точките явно са безценни!

Това 1:0 сякаш ще изстреля Левски в друга орбита, далеч от проблемите. А домакините ще потънат в преизподнята, вероятно, ако загубят.

Четвърти кръг е, все пак - всяка грешка е фатална, има само още 34 до края. Летят бутилки и от двете публики, атмосферата е като на корида, феновете са настръхнали, а на терена е страшно.

Събота, около 18,50 ч, Донкастър, Англия.

В първия кръг на Лига 1, третата по сила дивизия на английския футбол, Донкастър приема Бери.

В последните секунди при 0:0, играч на домакините е контузен и, за да влезе медицинска помощ, гостите ритат топката в тъч. От него тя е хвърлена към играч на Донкастър, който я рита силно към вратаря на гостите, за да я върне.

Но от вятъра и твърде силния шут, кълбото е  в мрежата! 1:0.

Съдията привиква двата отбора и мениджърите им и обяснява, че голът е неспортсменски и трябва да се направи нещо.

Гостите бият център, домакините ги пускат на шпалир под овациите на публиката, централният им нападател си търкаля топката към вратата и вкарва без съпротива - 1:1.

Стадионът аплодира - има 7000 зрители, над 1000 гостуващи. Играчите се поздравяват, доволни не от поделените точки. И за тях са важни, разбира се.