Хамилтън триумфира в Канада и приближи Розберг

Хамилтън спечели Гран при на Канада.

Световният шампион Люис Хамилтън постигна втора поредна победа за сезона, печелейки Гран при на Канада във Формула 1.

По този начин пилотът на Mercedes AMG Petronas Formula One Team се доближи само на 9 точки до съотборника си Нико Розберг, който откри сезон 2016 с четири поредни успеха - Австралия, Бахрейн, Китай и Русия.

Себастиан Фетел, който направи изключителен старт, така и не успя да догони пилота на Mercedes в последния етап от състезанието и финишира втори. Трети на подиума се качи Валтери Ботас с Уилямс.

Макс Верстапен задържа успешно Нико Розберг и завърши четвърти, а шести остана Кими Райконен. Топ 10 затвориха Даниел Рикардо, Нико Хюлкенберг, Карлос Сайнц и Серхио Перес.

Фернандо Алонсо с Макларън не успя да се задържи в зоната на точките и пресече финиша 11-и, а съотборникът му Дженсън Бътън отпадна заради повреда в двигателя.

На 19 юни е Гран При на Европа в Баку (Азербайджан), осми кръг от шампионата във Формула 1.