Розберг с трети пореден успех във Формула 1

За Розберг това е трети пореден успех, първи в Сингапур и 22-и в кариерата.

Пилотът на "Мерцедес" Нико Розберг (Германия) спечели състезанието за Гран При на Сингапур във Формула 1 и излезе начело в генералното класиране при пилотите. Розберг потегли от първа позиция и водеше през цялата надпревара.

Той финишира за 1:55:48.950 час и постигна успех в своя юбилеен старт номер 200 във Формула 1. Втори се нареди Даниел Рикардо (Австралия) с "Ред Бул", който спечели тактическата битка в нощното състезание на пистата "Марина Бей" срещу трикратния световен шампион Люис Хамилтън (Великобритания) с "Мерцедес".

Рикардо финишира само на 0.488 секунди зад германеца, а Хамилтън остана на 8.038 секунди. За Розберг това е трети пореден успех, първи в Сингапур и 22-и в кариерата. Четвърти се класира Кими Райконен (Финландия) с "Ферари", а пети финишира миналогодишният шампион Себастиан Фетел (Германия) с "Ферари".

След победата германецът излезе начело в генералното класиране. Той има актив от 273 точки, с 8 точки пред Хамилтън шест кръга преди края на сезона. Трети е Рикардо със 179 точки. Състезанието започна с индицент.

Карлос Сайнц от "Торо Росо" пресече пътя на Нико Хулкенгеберг с "Форс Индия", който загуби контрол над болида си, завъртя се на пистата и напусна състезанието, а на трасето се появи кола на сигурност. Ромен Грожан (Франция) с "Хаас" пък не стартира заради проблеми със спирачките.

След две седмици предстои състезанието за Гран При на Малайзия.