Рикардо спечели квалификацията в Монако

Дениъл Рикардо спечели в Монако първата си квалификация във Формула 1

Две седмици след първата победа на Red Bull за сезона, австралийската звезда на тима Дениъл Рикардо спечели първата си квалификация във Формула 1 - по улиците на Монте Карло. Това е първи ползопишън за отбора от 2013 година насам, а Дениъл се справи с атаката на двамата пилоти на Mercedes Нико Розберг и Люис Хамилтън, които останаха втори и трети.

Световният шампион Хамилтън успя да се пребори за място на втора редица в последната си бърза обиколка в третата част на квалификацията, тъй като малко по-рано колата му спря на изхода от бокса, като от Mercedes потвърдиха, че е имал проблеми с горивната помпа. Шефът на отбора Тото Волф потвърди, че същата повреда се е появила и в колата на Нико Розберг, но той без проблеми завъртя двете си планирани обиколки в третата част на сесията.

Успехът на Red Bull обаче не беше пълен, тъй като победителят от Испания Макс Верстапен отпадна още в първата част на квалификацията, след като катастрофира в предпазните стени.

За място на втора редица се пребори Себастиан Фетел с Ferrari, а Топ 6 допълниха Нико Хюлкенберг с Force India и Кими Райконен с Ferrari, който ще стартира 11-и, тъй като се наложи да му бъде сменена скоростната кутия.