Неочакван победител в уникално състезание от Формула 1

Рикиардо направи страхотни изпреварвания, за да стигне до победата Снимка: Getty Images
Рикиардо направи страхотни изпреварвания, за да стигне до победата

Даниел Рикиардо с отбора на Ред Бул е изненадващият победител в днешното състезание от Формула 1 за Гран При на Китай.

Третият старт за сезона предложи много вълнения и обрати на пистата "Шанхай", а австралиецът стигна до победата, макар че беше стартирал едва от шеста позиция. Втори остана Валтери Ботас с Мерцедес, макар че водеше в голяма част от надпреварата, а трети е Кими Райконен с Ферари.

Люис Хамилтън (Мерцедес) стартира трудно и завърши четвърти, а лидерът в класирането Себастиан Фетел с Ферари остана осми след сблъсък с Макс Верстапен 13 обиколни преди края.

Победителят Рикиардо проведе страхотно състезание и направи впечатляващи изпреварвания. Той беше шести при излизането на кола за сигурност в 35-ата обиколка, а само 10 обиколки по-късно успя да поведе. Двамата пилоти на Ред Бул минаха през бокса за поставяне на нови гуми веднага след появата на колата за сигурност и това оказа голямо влияние.

Верстапен беше преди Рикиардо при подновяването на състезанието, но не успя да задмине Хамилтън и Фетел, докато победителят изпревари Кими Райконен, Хамилтън, Фетел, а 10 обиколки преди края и Валтери Ботас.

В крайна сметка Верстапен финишира четвърти, но получи наказание от 10 секунди за сблъсъка с Фетел и това го прати на пето място, придвижвайки Хамилтън с една позиция напред.