Неочакван победител в уникално състезание от Формула 1 | sportcafe.bg

Неочакван победител в уникално състезание от Формула 1

15.04.2018, 10:45 (обновена 15.04.2018, 11:38)
Даниел Рикиардо

Рикиардо направи страхотни изпреварвания, за да стигне до победата

Даниел Рикиардо с отбора на Ред Бул е изненадващият победител в днешното състезание от Формула 1 за Гран При на Китай.

Третият старт за сезона предложи много вълнения и обрати на пистата "Шанхай", а австралиецът стигна до победата, макар че беше стартирал едва от шеста позиция. Втори остана Валтери Ботас с Мерцедес, макар че водеше в голяма част от надпреварата, а трети е Кими Райконен с Ферари.

Люис Хамилтън (Мерцедес) стартира трудно и завърши четвърти, а лидерът в класирането Себастиан Фетел с Ферари остана осми след сблъсък с Макс Верстапен 13 обиколни преди края.

Победителят Рикиардо проведе страхотно състезание и направи впечатляващи изпреварвания. Той беше шести при излизането на кола за сигурност в 35-ата обиколка, а само 10 обиколки по-късно успя да поведе. Двамата пилоти на Ред Бул минаха през бокса за поставяне на нови гуми веднага след появата на колата за сигурност и това оказа голямо влияние.

Верстапен беше преди Рикиардо при подновяването на състезанието, но не успя да задмине Хамилтън и Фетел, докато победителят изпревари Кими Райконен, Хамилтън, Фетел, а 10 обиколки преди края и Валтери Ботас.

В крайна сметка Верстапен финишира четвърти, но получи наказание от 10 секунди за сблъсъка с Фетел и това го прати на пето място, придвижвайки Хамилтън с една позиция напред.

Oще: валтери ботас  в бокса  гран при на китай  даниел рикиардо  изпреварвания  кими райконен  кола за сигурност  люис хамилтън  мерцедес  надпревара  наказание  неочакван победител  обиколки  ред бул  сблъсък  себастиан фетел  състезание  уникално състезание  ферари  формула 1  шанхай