Хамилтън и Фетел на първа редица

Хамилтън спечели втори пореден пол този сезон и №40 в кариерата му във Формула 1

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън спечели прекъснатата заради силен дъжд квалификация за Гран при на Малайзия, но авансът му пред втория - Себастиан Фетел се оказа скромен - 0,074 секунди.

Сесията беше прекъсната заради силния дъжд, ударил „Сепанг" преди срредата на втората част и той уцели колоната в края на първата бълрза обиколка - така бяха определени тези, които влязоха в Топ 10.

В третата част Люис записа първата си бърза обиколка за 1.49,843 минути, което се оказа достатъчно да първото място на старта. При втория си опит Фетел измести Нико Розберг от втората позиция и се доближи до Хамилтън, който също започна втора бърза обиколка, даве първо време в първия сектор, но след това не я завърши.

Розберг се оказа големия губещ в квалификацията, тъй като германецът загуби една позиция и нито една от двете му бързи обиколки не беше достатъчно добра, за да притесни Хамилтън.

Дениъл Рикардо и Даниил Квят осигуриха 4-о и 5-о място на старта, следвани от 17-годишния дебютант на Toro Rosso Макс Верстапен, който кара много силно и се пребори за шестото място.

Двамата пилоти на Williams Фелипе Маса и Валтери Ботас останаха седми и девети, след като се върнаха в третата част на пистата с гуми за екстремно мокър асфалт, но се оказа, че гумите интермедия са правилният избор. Те се отказаха от първата си бърза обиколка и във втората трябваше да карат по-консервативно, за да си гарантират някакво място в Топ 10.

Двамата пилоти на McLaren Дженсън Бътън и Фернандо Алонсо завършиха 17-и и 18-и, като демонстрираха, че са стопили 1 секунда от изоставането си спрямо лидерите от Мелбърн.

Във втората част на квалификацията отпадна Кими Райконен, след като финландската звезда на Ferrari се оказа в трафик и завърши с 11-о време.