Двойна победа за Мерцедес в Австралия

Хамилтън не остави големи шансове на конкурентите си.
Райконен (вдясно) загуби позиции във втория завой след старта
Люис Хамилтън не остави надежди на съперниците си дори да го доближат в Мелбърн
Ferrari спечели първата битка срещу Williams въпреки, че и двата тима завършиха състезанието с по една кола
Себастиан Фетел дебютира за Скудерията с качване на подиума в Мелбърн
Пастор Малдонадо отпадна в първата обиколка след контакт с Фелипе Наср

Световният шампион Люис Хамилтън започна и новия сезон с победа, след като не остави никакъв шанс на конкурентите в Гран При на Австралия във Формула 1.

Победата на Мерцедес беше двойна, след като на второ място завърши Нико Розберг. Себастиан Фетел, който днес дебютира за Ферари, завърши на подиума, оставайки трети.

Едва 15 болида стартираха днес, което е най-слабото участие в първи старт за сезона от 1963-а година насам, а само 11 финишираха.

Дженсън Бътън от Макларън пък стана единствен без точки днес. Хамилтън, който не беше печелил в Австралия от 2008-а година насам, а през миналия сезон дори не завърши, днес контролираше състезанието от самия старт до края.

Той не допусна в нито един момент преднината му да бъде под секунда и половина и в крайна сметка завърши с време 1 час, 31 минути, 54.067 секунди.

Розберг финишира 2-и на 1.360 секунди, а Фетел остана трети на 34.523. Фелипе Маса (Бразилия) е 4-и със своя Уилямс на 38.196 секунди от първия.

Състезание за Голямата награда на Австралия във Формула 1, първи старт за сезон 2015:
1. Люис Хамилтън (Великобритания) Мерцедес 1:31:54.067
2. Нико Розберг (Германия) Мерцедес на 00:01.360
3. Себастиан Фетел (Германия) Ферари на 00:34.523
4. Фелипе Маса (Бразилия) Уилямс на 00:38.196
5. Фелипе Насър (Бразилия) Заубер на 01:35.149