Хамилтън с първа победа за сезона

Хамилтън беше най-бърз по улиците на Монте Карло и финишира за 1:59.29.133 час.

Световният шампион Люис Хамилтън (Великобритания) с "Мерцедес" спечели състезанието за Голямата награда на Монако и записа първа победа за сезона във Формула 1.

Хамилтън беше най-бърз по улиците на Монте Карло и финишира за 1:59.29.133 час. Това беше 44-а победа в кариерата си британеца и втора в Монако след 2008 година. Победителят в квалификациите Даниел Рикардо (Австралия) с "Ред Бул", който стартира от първа позиция, в крайна сметка завърши втори на 7.252 секунди зад Хамилтън. Трети на 13.825 секунди остана Серхио Перес (Мексико) с "Форс Индия".

Лидерът в генералното класиране Нико Розберг (Германия) с "Мерцедес" се класира седми днес на 1:33.290 минута зад победителя, но продължава да води след шестия кръг от сезона с актив от 106 точки. Хамилтън излезе на втора позиция с 82 точки, а Рикардо е трети с 66 точки.

Състезанието започна със седем обиколки зад кола за сигурност заради мократа от дъжда писта и лошата видимост. В последствие Рикардо поведе, а стартиралият втори Розберг имаше проблеми и получи нареждане от "Мерцедес" в 16-ата обиколка да пропусне движещия се трети, но с много по-добро темпо свой съотборник Хамилтън.

Развръзката дойде в 33-ата обиколка, когато австралийският пилот на "Ред Бул" влезе в бокса за смяна на гуми, но механиците му не бяха готови и го забавиха, което позволи на Хамилтън да поведе колоната и до края той удържа първото място, въпреки натиска в дълги периоди на австралиеца. Победителят от Гран при на Испания преди две седмици Макс Верстапен с "Ред Бул" отпадна в 35-ата обиколка.