Розберг спечели първия старт от Формула 1 в Баку

Нико Розберг влезе в историята на Формула 1 като първият победител в Азербайджан.

Нико Розберг бе най-бърз от старта до финала в първото състезание за Гран при на Европа в Баку, Азербайджан. Германският пилот на Мерцедес изпревари Себастиан Фетел с Ферари и Серхио Перес с Форс Индия.

Розберг увеличи преднината си в генералното класиране с 24 точки преди съотборника си Люис Хамилтън. Той потегли от полпозишън и не допусна да бъде изпреварен из улиците на Баку. Това бе петата му победа през сезона и общо 19-а в кариерата.

Перес изненадващо се качи на подиума, като в последната обиколка мина пред Кими Райконен. Хамилтън стартира от десета позиция и имаше доста проблеми с настройките на болида си, но успя да се изкачи до пето място.