Розберг спечели шеста поредна квалификация

Нико Розберг спечели в Абу Даби шеста поредна квалификация в края на сезон 2015 във Формула 1

Нико Розберг с Mercedes спечели шеста поредна квалификация и ще стартира пръв в последния кръг от световния шампионат във Формула 1 - Гран при на Абу Даби. Нико взе първото място с аванс от 0,377 секунди пред световния шампион и негов съотборник Люис Хамилтън. Решителната част от аванса на Нико дойде в третия и последен сектор на пистата, където той спечели 0,3 секунди спрямо Люис.

Двамата пилоти на Mercedes стартират от първа редица утре, като Розберг е в по-неизгодна позиция, въпреки че тръгва пръв, тъй като този уикенд остана само с един двигател, който вече е навъртял доста километри. Така Нико ще разполага с по-малко мощност и по-ниска скорост на правите.

Розберг е само на две първи места в квалификациите, за да изравни рекорда от осем поредни полпозишъна, поставен от легендата Айртон Сена през 1988 година.

Трети завърши Кими Райконен с Ferrari, а другият пилот на Скудерията Себастиан Фетел отпадна още в първата част на квалификацията. Кими успя да измести от третата позиция сензацията този уикенд Серхио Перес с Force India, който ще стартира четвърти. Въпреки това Серхио изравни най-доброто си постижение за сезона в квалификацията в Абу Даби. Фетел остана едва 16-и, след като във Ferrari не изчислиха правилно момента, в който трябва да атакува в края на първата част със супер меките сликове, за да е сигурно, че ще продължи напред.

Топ 6 допълниха Дениъл Рикардо с Red Bull и Валтери Ботас с Williams.

Дженсън Бътън осигури 12-а стартова позиция за McLaren, а съотборникът му Фернандо Алонсо остана 17-и, след като спука гума в последната си бърза обиколка в първата част на сесията.