Хамилтън не остави надежди на другите в Унгария

Люис Хамилтън спечели деветата си квалификация от десет старта този сезон във Формула 1

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън спечели деветата си квалификация от десет кръга от началото на сезона, след като беше най-бърз на „Хунгароринг", където утре е Гран при на Унгария. Това е пети полпозишън за Люис в Унгария, а Хамилтън го спечели по изключително убедителен начин - аванс от над половин секунда пред съотборника му Нико Розберг.

Хамилтън доминира от началото на състезателния уикенд в Унгария и в квалификацията изглеждаше просто недостижим за съперниците си. В решителната трета част на сесията Хамилтън оглави класирането още с първата си бърза обиколка, Нико не успя да го настигне, а малко преди края Люис отново подобри собственото си време с почти 0,4 секунди. В крайна сметка Хамилтън изпревари с 0,575 секунди Розберг, а трите остана Себастиан Фетел - на 0,719 секунди от шампиона.

„Невероятно съм щастлив от начина, по който се развива уикенда до момента - обясни след квалификацията Хамилтън. - Не си спомням от колко време не сме били толкова силни."

В последнат ачаст Люис започна с 1.22,408 минути, а Розберг записа 1.22,706 минути. Веднага след това Нико подобри времето си до 1.22,595, но отговорът на Люис беше съкрушителен - 1.22.020 минути.

„Нямам обяснение на тази разлика - призна Розберг. - Квалификацията мина по план, но просто не бях достатъчно бърз."

На втора редица до Фетел се нареди Дениъл Рикардо, а Топ 6 допълниха Кими Райконен и Валтери Ботас.

Квалификацията се разви драматично за пилотите на McLaren - Дженсън Бътъно отпадна в първата част, Фернандо Алонсо стигна до втората, но спря още в първата си обиколка заради повреда. Испанецът започна да бута сам колата си към бокса, което му спечели овациите на публиката.