13:0? Че вратарката е само 1,62 м!

Суканя Кор Кароенийнг е висока едва 162 сантиметра

Световното първенство за жени върви с пълна сила и феновете вече станаха свиделите на рекорд. САЩ размаза Тайланд с 13:0, което е най-голямата победа, записвана на подобен форум.

Предишната рекордна победа бе 11:0 за Германия над Аржентина на Мондиал 2007.

Американките водеха с 3:0 на почивката, но през втората част се развихриха с нови 10 гола, а звездата на тима Алекс Морган наниза общо пет попадения.

Това е и най-голямата победа в историята на САЩ на световни първенства. Тя подобри почти двойно предишния рекорд, който беше разгром със 7:0 над Китайско Тайпе през 1991 година.

На пръв, поглед победата с 13:0 изглежда невероятна, но не и когато разберете, че тайландската вратарка Суканя Кор Кароенийнг е висока едва 162 сантиметра.

Но, разбира се, това не бе единствената причина за разгрома. Личеше си и че Тайланд е далеч от класата на САЩ, който е сред основните фаворити за трофея.

В социалните мрежи се появиха дори обвинения срещу американките заради липса на спортсменство, продължавайки разгрома и да празнуват след всеки гол, все едно е решаващ за изхода на двубоя.

Ще видим обаче какво ще направят напред в турнира американките в опита си да излязат начело в историята с три световни титли. Засега САЩ и Китай имат по две, а с по една са Швеция, Германия и шампионките отпреди четири години Канада.