Резултатите от деня на Мондиал 2018: Изненади в последната група и домакински триумф

Колоритните колумбийски фенове нямаха поводи за радост Снимка: Getty Images
Колоритните колумбийски фенове нямаха поводи за радост

Изненадващи резултати от последната група H предложи днешният ден на Мондиал 2018.

Фаворитите Колумбия и Полша загубиха мачовете си съответно срещу Япония и Сенегал и са притиснати до стената след приключването на първия кръг.

Колумбия започна по най-лошия възможен начин срещу "самураите" и заради дузпа още в 3-ата минута и червен картон на Карлос Санчес, вече изоставаше с 0:1 и цял мач игра с човек по-малко. Хуан Кинтеро изравни от пряк свободен удар, но Осако с глава донесе победата на Япония.

Полша изигра много слаб мач срещу Сенегал, допусна два нелепи гола и въпреки че върна един към края, напълно разочарова феновете си.

В късния мач Русия постигна втора победа на домашното първенство и надделя с 3:1 над Египет, с което на практика се класира на осминафиналите.

Нелеп автогол откри головата сметка на руснаците, после те нанесоха удар с още две попадения в рамките на три минути и си решиха мача. Звездата на Египет Мохамед Салах вкара почетен гол от дузпа, но той не стигна на "фараоните" и те отпадат от шампионата.

Ето всички резултати от днешния ден:

15:00 ч. Колумбия - Япония 1:2

3' - червен картон, Карлос Санчес (Колумбия)
6' - 0:1, Шинджи Кагава (дузпа)
39' - 1:1, Хуан Кинтеро
73' - 1:2, Юя Осако

18:00 ч. Полша - Сенегал 1:2

37' - 0:1, Тиаго Чонек (авт.)

60' - 0:2, Мбайе Нианг

86' - 1:2, Гжегорж Криховяк

21:00 ч. Русия - Египет 3:1

47' - 1:0, Ахмед Фатхи (авт.)

59' - 2:0, Денис Черишев

62' - 3:0, Артьом Дзюба

73' - 3:1, Мохамед Салах (дузпа)