В момента в Англия няма по-добър от Азар: 4 извода след Ливърпул - Челси | sportcafe.bg

В момента в Англия няма по-добър от Азар: 4 извода след Ливърпул - Челси

27.09.2018, 03:14 (обновена 27.09.2018, 08:07)

1 от 5 снимки Назад Напред

Ливърпул - Челси 1:2

Мачът не беше просто загрявка преди дербито между същите два тима в събота и зрелището напълно си заслужаваше. Ето 4 основни неща, които научихме от победата на Челси с 2:1

Със специален гол на Еден Азар Челси победи Ливърпул с 2:1 на "Анфийлд" и изхвърли съперника от ЕФЛ Къп в третия кръг на надпреварата.

Това е първа загуба за "червените" през сезона и тяхно първо домакинско поражение от януари насам. То дойде след пълен обрат, тъй като Даниел Стъридж изведе Ливърпул напред с акробатично изпълнение в 59-ата минута.

Влезлият от скамейката Еден Азар си изпроси пряк свободен удар в 79-ата минута, от който падна изравнителният гол, дело на Емерсон.

Съдиите разгледаха ситуацията и с ВАР, за да се убедят, че игралият с глава Рос Баркли не е бил в засада в момента на подаването, а попадението беше зачетено.

4 минути преди края Азар слаомира покрай няколко футболисти на Ливърпул, прекара топката между краката на Алберто Морено и със страхотен шут донесе успеха на своите.

И двамата треньори бяха направили по осем промени в съставите си и както може да се очаква в турнира за Купа на лигата, заложиха предимно на резерви. "Мърсисайдци" изглеждаха по-осакатени от промените, докато Челси успя да натисне от самото начало.

Следват само два дни почивка за съперниците. В събота те се срещат отново, този път на "Стамфорд Бридж" в мач от Висшата лига, само че вече ще бъдат с титулярните си единайсеторки.

Каква е добрата новина за Ливърпул и лошата за Челси след снощния резултат проверяваме в галерията с 4 извода от мача.

Oще: алберто морено  алваро мората  анализ  англия  анфийлд  висша лига  даниел стъридж  добра новина  еден азар  единайсеторки  емерсон  ефл къп  защита  изводи  календар  купа на лигата  ливърпул  лоша новина  маурицио сари  мърсисайдци  най-добър  нападател  промени  пропуски  резерви  сгъстен цикъл  сините  специален гол  турнир  увереност  челси  червените  юрген клоп

Регистриран на: 02.11.2016, 21:43

1 Sancho Pansa | 28.09.201807:47

Доста тенденциозна статия в полза на челси.
Ливърпул бяха доста по-добри. Отправиха много повече удари към вратата на сините. Сигурно списвача е гледал някой друг мач.