Лукас Лейва измъкна Ливърпул срещу Плимут

Лукас Лейва се радва след вкарването на единствения гол в мача Снимка: Getty Images
Лукас Лейва се радва след вкарването на единствения гол в мача

Ливърпул се класира напред за Купата на ФА, макар че отново се потруди доста срещу своя съперник Плимут. В гостуването си тази вечер "червените" победиха с минималното 1:0 и продължават в четвърти кръг на надпреварата.

В първия двубой между двата тима отборът от Лига 2 (четвърта английска дивизия) се пребори за равенство 0:0 на "Анфийлд" и спечели преиграване на своя "Хоум Парк".

Единствения гол тази вечер вкара Лукас Лейва, който се разписа с глава след ъглов удар в 18-ата минута.

Както и в първия мач, Юрген Клоп отново беше пуснал предимно млади играчи в титулярния състав и те създадоха достатъчно положения, за да реализират повече от един гол, но пропуски направиха Стъридж, Ориги и Коутиньо.

Младият талант на Ливърпул Хари Уилсън също можеше да вкара щастлив гол след грешка на противниковия вратар Люк Макормик, който изрита топката право в него при опит да я изчисти. Пет минути преди края Ориги пропусна дузпа, свирена за нарушение срещу Алберто Морено. Белгиецът стреля доста слабо от бялата точка и по-скоро подари топката на вратаря.

На два пъти Плимут имаше златни шансове да изравни резултата. В 33-ата минута Лорис Кариус направи решително спасяване след удар отблизо, а през второто полувреме гредата помогна на гостите и запази мрежата им суха.

Така Ливърпул продължава напред и на 28 януари посреща Уулвърхемптън в следващия си мач за Купата на ФА.