И европейският шампион Португалия е аут от Мондиала

Единсон Кавани отбеляза и двата гола за Уругвай.

Часове след елиминирането на Аржентина - финалист от Световното първенство през 2014-а, от Мондиала в Русия отпадна и действащият европейски шампион Португалия, който отстъпи с 1:2 на Уругвай.

Така и двете суперзвезди на световния футбол - Лионел Меси и Кристиано Роналдо, са аут от шампионата на планетата.

И двата гола за "урусите" отбеляза голмайсторът на Пари Сен Жермен - Единсон Кавани.

Още в 7-ата минута южноамериканците взеха аванс. Кавани хвърли далечен пас към Луис Суарес, който му върна с изключителна асистенция, за да може нападателят на Пари Сен Жермен да забоде кълбото в мрежата.

В средата на полувремето Суарес стреля коварно от фаул, но Руи Патрисио успя да направи решителната крачка наляво, след което плонжира и изби топката.

Португалия се опита да натисне до края на полувремето, но защитата на Уругвай бе много стабилна.

Европейците тръгнаха да нападат по-смело през втората част и в 52-рата минута Герейро стреля от воле, но в аут.

Три минути по-късно футболистът на Борусия (Дортмунд) показа по-добра точност и сложи топката на главата на Пепе, който изравни за 1:1.

"Мореплавателите" си повярваха и натиснаха за пълен обрат, но платиха скъпа цена за пренебрегването на защитата си. Развръзката настъпи в 62-рата минута, когато Кавани реши срещата с второто си попадение на стадиона в Сочи.

На четъртфиналите Уругвай ще срещне Франция.