Апогей на пропуските: Юнайтед победи Реал след седем изпуснати дузпи (видео)

Юнайтед продължава с победите на американска земя Снимка: Getty Images
Юнайтед продължава с победите на американска земя

Манчестър Юнайтед продължава с победите в контролите си. „Червените дяволи” надвиха европейския крал Реал Мадрид с 3:2 (1:1 в редовното време) след изпълнение на дузпи в мач от приятелския турнир International Champions Cup.

Двубоят се превърна в истински апогей на пропуските от бялата точка. Играчите на двата тима изпуснаха общо седем от 10-те изпълнени дузпи. Грешници за Реал бяха Матео Ковачич, Оскар, Тео Ернандес и Каземиро, докато за Юнайтед пропуснаха Антони Марсиал, Скот Мактоминей и Виктор Линдельоф.

Това бе и генерална репетиция за 8 август, когато двата тима ще се изправят един срещу друг на националния стадион в Скопие в сблъсък за Суперкупата на УЕФА.

Юнайтед поведе в добавеното време на първата част след прекрасен пробив на Антони Марсиал отляво. Французинът премина през трима играчи на Реал, след което поднесе топката на Лингард на гола мрежа.

През втората част Зидан пусна напълно различна 11-орка, пълна с таланти от школата, като дебют за „кралете” направи и дошлият от Атлетико Мадрид Тео Ернандес.

Именно Ернандес спечели дузпа в 69-ата минута, когато изпревари за една дълга топка Виктор Линдельоф и съдията правилно отсъди нарушение. Зад топката застана Каземиро, който носеше капитанската лента през второто полувреме, и с бомбен шут не остави шансове на Де Хеа.

За Юнайтед през втората част се появи Ромелу Лукаку, който обаче нямаше нито един шанс да застраши вратата на Касия. Единствените футболисти, които Жозе Моуриньо остави на терена за пълните 90 минути, бяха Маруан Фелайни и Антони Марсиал.

Реал бе по-активният отбор през вторите 45 минути, но така и не успя да стигне до пълен обрат. Минути преди края на редовното време Фелайни пък пропусна да донесе победата за Юнайтед, пращайки топката високо над вратата, останал сам срещу Кико Касия.

Така се стигна до дузпите, при които футболистите на Юнайтед се оказаха малко по-точни.