Двучасова драма и божествен гол донесоха Копа Либертадорес на Ривър Плейт

Лукас Прато празнува изравнителното попадение, което даде друг ход на двубоя Снимка: Getty Images
Лукас Прато празнува изравнителното попадение, което даде друг ход на двубоя

Ривър Плейт грабна Копа Либертадорес срещу големия съперник Бока Хуниорс с велика победа с 3:1 след продължения на "Сантяго Бернабеу".

Най-чаканият и най-скандалният финал реванш в историята на турнира най-сетне се изигра и завърши с победа за "милионерите" след 120 минути епична битка, голяма драма и спорни съдийски отсъждания.

В редовното време срещата завърши 1:1 и тъй като първият двубой също завърши при равенство (2:2), се премина към продължения, а там незабравим гол на Хуан Кинтеро се оказа победен и донесе трофея на Ривър.

Началото не беше добро и личеше нервност и в двата тима. При първата атака на Бока Майдана не беше далеч от това да си отбележи автогол.

В 30-ата минута отново "генуезците" можеха да вкарат след пряк свободен удар, рикошет в стената и добавка на Перес, която също след рикошет мина малко встрани от вратата.

Минута преди края на полувремето Бока Хуниорс излезе напред в резултата.

Отборът направи две поредни грешки в защита, но после организира перфектна контраатака, Дарио Бенедето получи разсичащ пас между защитата, преодоля противник и сам срещу вратаря не сгреши за 1:0.

В 55-ата минута се стигна до първото много спорно решение на рефера, който не отсъди дузпа за Ривър за нарушение на вратаря Андрада срещу Лукас Прато. Вместо това съдията видя фаул в атака.

В 68-ата минута Ривър Плейт все пак изравни след страхотна атака, при която Паласиос подаде отдясно и Лукас Прато не сгреши за 1:1.

До края на 90-те минути имаше още доста сблъсъци и спорни моменти, но не и чисти положения пред двамата вратари.

Със самото начало на продълженията Вилмар Бариос получи пресилен втори жълт картон и остави Бока с 10 души на терена.

Ривър Плейт се възползва и успя да натисне, а в 109-ата минута се стигна до решителния момент. Хуан Кинтеро получи на границата на наказателното поле и със страхотен параболичен удар с левия крак наказа Андрада за 2:1. Помогна му и горната греда.

"Милионерите" се върнаха в защита и очакваха атаките на съперника, а в 120-ата минута гредата ги спаси при опасен удар.

Две минути по-късно всичко свърши: Андрада се беше включил напред при корнер за Бока и беше оставил вратата си празна, Ривър направи контраатака и на опразнената врата Гонсало Мартинес вкара трети гол, с който суперсблъсъкът приключи.