Меси блести с два преки свободни при разгром над Еспаньол

Меси с нови два перфектни гола Снимка: Getty Images
Меси с нови два перфектни гола

Барселона разби Еспаньол с 4:0 насред „RCDE“ в дербито на Каталуния.

Лионел Меси блесна с два прекрасни гола от преки свободни удари, а другите попадения бяха отбелязани от Усман Дембеле и Луис Суарес.

Барса доминираше напълно през целия двубой, а Меси вкара първото си попадение в 17-ата минута с виртуозно изпълнение в горния ляв ъгъл на Диего Лопес.

Същият ъгъл стана жертва и на Дембеле девет минути по-късно с фамозен диагонален удар.

Полувремето приключи при резултат 3:0, след като Луис Суарес се разписа в последните секунди, пускайки топката между краката на Лопес от почти невъзможен ъгъл. Малко по-рано уругваецът и Меси удариха и по една греда.

Крайното 4:0 оформи Лео с нов перфектен удар от пряк свободен. Накрая, гол на Еспаньол бе отменен за тънка засада на Дуарте.

Победата даде отново три точки аванс на Барса на върха пред преследвачите Севиля и Атлетико Мадрид.