Кралски Реал и класическо танго в Париж

Кристиано полетя от радост след 14-ия си гол за сезона в Лигата. 10 минути преди края португалецът напусна с травма, вероятно не сериозна. Снимка: Getty Images
Гарет Бейл сложи началото на голеадата с попадението си в 3-ата минута за Реал. Снимка: Getty Images
Гарет Бейл сложи началото на голеадата с попадението си в 3-ата минута за Реал.
Лавеци откри за ПСЖ секунди по-късно, на около 1000 км - в Париж. Снимка: Getty Images
Лавеци откри за ПСЖ секунди по-късно, на около 1000 км - в Париж.
Златан Ибрахимович води голяма битка с Джон Тери и Давид Луис, но получи неприятна травма, която може да го извади от реванша. Снимка: Getty Images

Ярка вечер в Шампионската лига очерта силуета на по кралски силен Реал, който няма да се задоволи с нищо по-малко от Десетата купа на европейските шампиони.

Мадридският гранд помете Борусия (Дортмунд) с 3:0 и отмъсти за унизителното 1:4 от същия съперник миналия сезон в първи полуфинал от лигата.

Сега Реал ще отиде с комфортна преднина на реванша от четвъртфиналите.

Не е ясно обаче кой измежду Пари Сен Жермен и Челси ще се чувства по-спокойно на реванша им след драматична и красива вечер в Париж. Домакините спечелиха с 3:1 първия мач, но това бе класика от Шампионската лига, истинско танго на два страхотни отбора и големите им звезди.

Танго и защото последната дума бе на един аржентинец, влязъл като резерва, но подчинил мача на уникално техническо изпълнение.

Двата четвъртфинала вървяха в голов ритъм като под индиго. В 3-ата минута в Мадрид Карвахал изведе Гарет Бейл и той бутна топката с върха на пръстите край вратаря на Борусия - 1:0 за Реал.

Не мина и минута, а в Париж аржентинското дяволче Езекил Лавеци се завъртя ловко в наказателното поле и наниза страхотен гол във вратата на Челси - 1:0 за ПСЖ!

В следващите минути Реал засипа с удари Роман Вайденфелер на вратата на Дортмунд, а в Париж друг Роман - Абрамович, гледаше как неговият Челси се вдигна и овладя мача. Типичен отбор на Жозе Моуриньо - контрол в средата на терена, преса още в полето на съперника, търсене на гол на всяка цена, за да се улесни реванша.

В 26-ата минута Оскар бе съборен от Тиаго Силва и Челси получи дузпа. Бразилска работа - капитанът на селесао спъна десетката му, като в този мач двамата бяха съперници. На трибуните в Париж бе селекционерът на Бразилия Луиш Фелипе Сколари, а на терена - 8 негови потенциали избраници за мондиала от ПСЖ и Челси.

Докато Еден Азар арогантно се засили и вкара за 1:1 дузпата, в Мадрид Иско плъзна техничен удар край Вайденфелер и 2:0 за Реал.

След почивката отдих нямаше. Реал заби в 57-ата минута, след като Лука Модрич отне топката от Лукаш Пишчек и изведе Кристиано Роналдо. 14-и гол за сезона в Шампионската лига за КР7, край на интригата в Мадрид - 3:0.

"Белите" още се радваха, а в Париж бразилецът (пред очите на Сколари) Давид Луис си заби необясним автогол и даде аванс на ПСЖ - 2:1.

В 75-ата минута Париж изтръпна. Златан Ибрахимович се контузи, опитвайки да тръгне рязко на спринт в центъра. Вероятно става дума за разтежение и въпросът е: Ще играе ли Ибра на реванша?

Но в третата минута на добавеното време Хавиер Пасторе вкара сензационно от минимален ъгъл, пращайки "Парк дьо пренс" в делириум! 3:1. Техничарят се промъкна през трима съперници на фланга, влезе в наказателното поле и вместо очакваното центриране стреля в близкия ъгъл!

За Челси остава утехата, че през 2012-а тимът изоставаше с 1:3 след гостуването на Наполи в елиминациите, но обърна у дома до 4:1 и се класира, а после взе купата. Тогава два гола за неаполитанците вкара Лавеци, сега той също се разписа във вратата на Челси.

Дали това не е поличба? Специалния и тимът му се надяват да е така...

Реал не чака знаци от съдбата. С Бейл и Роналдо, както и печелилият две купи на шампионите треньор Карло Анчелоти, целта е само една - трофеят!