Интересни факти за Лионел Меси: Най-добрите и най-лошите му съперници

Меси дебютира за първия състав на Барселона на 16 октомври 2004-а в градско дерби с Еспаньол, след което започва да пише история с екипа на "блаугранас". Вижте в галерията интересни факти за головите му рекорди.
Меси има 100 гола за 10 272 минути европейски футбол - грубо по гол на 102 минути.
Снимка: getty
Лео се е изправял срещу 37 различни клуба в Европа (от 16 държави), като няма попадения срещу 7 от тях - Челси, Атлетико Мадрид, Бенфика, Интер, Ливърпул, Рубин и Удинезе.
Петер Чех е кошмарът на вратата за аржентинеца. Вратарят не позволи на Лео да го преодолее в 495 минути с екипа на Челси, включително и от дузпа. Меси обаче счупи проклятието срещу чеха на осминафиналите през сезон 2015/16, когато той вече беше на вратата на Арсенал.
Меси е вкарвал повече срещу Арсенал в сравнение с всеки друг отбор, срещу който се е изправял - 9 попадения за 447 минути. Средно това е по гол на 49 минути.
От Топ 5 първенствата по всичко личи, че предпочитаните съперници на Меси са германците, срещу които бележи средно по гол на 70 минути. Срещу англичани е с гол на 126 минути, срещу италианци на 136, срещу французи на 138, а срещу испанци на 187 минути.
Срещу Челси има 655 "сухи" игрови минути. Като контраст - срещу Милан има 720 минути игрово време, събрани в 8 мача, и 8 гола във вратата на "росонерите".
Леверкузен вероятно е любимият съперник на Лео, който има 7 гола за 270 минути срещу "аспирините". 5 от тях бяха при гръмкото 7:0 на 7 март 2012-а.

Интересна е статистиката му срещу португалски тимове - само два гола за 478 минути.

Лионел Меси държи редица голови рекорди и продължава да подобрява такива, но Челси не е сред предпочитаните му съперници.

Аржентинската суперзвезда ще има възможност най-после да се разпише срещу "сините" от Лондон, когато двата отбора се изправят един срещу друг във вторник на "Стамфорд Бридж", както и на реванша от осминафиналите на Шампионската лига на "Камп Ноу".

Лео е излизал осем пъти срещу Челси, но никога не е вкарвал срещу тима на Роман Абрамович. Това е и един от най-големите антирекорди на аса на Барса.

За първи път Лео игра срещу лондончани през 2006 г., когато Барса продължи към четвъртфиналите след 3:1 общо от двата мача.

Двата тима се срещнаха в груповата фаза на следващия сезон, като Челси спечели с 1:0 у дома, а на "Камп Ноу" мачът завърши 2:2.

През кампания 2008/09 "сините" напуснаха турнира по болезнен начин след 0:0 в Каталуния и равенство 1:1 с късен гол в последните секунди на "Стамфорд Бридж" дело на Андрес Иниеста.

Най-добрият шанс на Меси да се разпише срещу "сините" беше в полуфиналните битки през 2012-а, но пропусна дузпа и с общ резултат 3:2 Челси стигна финал.

Това е и единственото отпадане на каталунците от англичани в последните им 7 сблъсъка във фазата на директните елиминации.

Вижте в галерията интересни факти за Лионел Меси и кои са най-добрите и най-лошите му съперници.